Popraw wydajność Twojego PC z ReadyBoost

Jeśli myślisz o tym, że twojemu komputerowi nie zaszkodziło by trochę więcej mocy, lecz nie chcesz wydawać pieniędzy na drogi upgrade pamięci, możesz poprawić wydajność za pomocą pamięci flash USB i korzystania z technologii Windows ReadyBoost.

To narzędzie dostępne jest w systemie Windows Vista i Windows 7, nawet jeśli nie wprowadzi wszystkie zalety takie jak upgrade pamięci, jak na przykład wzorst wydajności w grach, mimo to chodzi o bardzo inteligentny i najbardziej opłacalny sposób,  by pobierać dane szybciej, niż bezpośrednio z dysku twardego.

Narzędzie ReadyBoost działa poprzez przyśpieszenie dostępu do buforowania danych na dysku USB. Dane są szyfrowane, więc w wypadku, gdy przypadkiem zgubisz dysk Flash, nikt nie potrafi  rozszyfrować zawartych w nim danych.

Flash dysk kompatybilny z ReadyBoost możesz bardzo prosto znaleźć w internecie a najlepiej wybrać taki,  by wielkością był zgodny co do wielkości pamięci komputera. Po podłączeniu do komputera, pojawi się pytanie, chcesz używać go jako urządzenie ReadyBoost lub jako zewnętrzny dysk pamięci. Wybierz ReadyBoost. Następnie komputer zaproponuje ci najbardziej odpowiednią pamięć komputera dla uzyskania najlepszej wydajności. Jeśli zgadzasz się z zaproponowaną opcją, kliknij przycisk OK i to wszystko, co trzeba zrobić.

Jak wspomniałem już wcześniej, nie daje takiego samego efektu jak dodanie pamęci RAM, ale koszt USB dysku Flash to dobra inwestycja i  niewątpliwie będzie stanowić widoczną poprawę co do szybkości.

This entry was posted in Uncategorized and tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.